Kolejny sezon czas zacząć

10636376_1032063950143720_6951208739685908961_o    Okres wakacyjno-urlopowy już za nami, i znów po kilkumiesięcznym rozbracie z lodem trzeba odszukać pochowany w przeróżnych skrytkach sprzęt hokejowy, ponownie wypada naostrzyć łyżwy, by jak brzytwy cięły lód na łukach. Wszystko to oznacza, że rozpoczyna się sezon hokejowy, a z nim ruszają rozgrywki Małopolskiej Amatorskiej Ligi Hokejowej. Po raz wtóry uczestniczyć w nich będą Żubry Kraków.

     Poprzedni sezon nie zakończył się dla krakowian korzystnie- do utrzymania się w I lidze zabrakło jednego punktu. Od tamtego czasu sporo się w MALH pozmieniało. Chęć gry w Małopolskiej Lidze zgłosiło siedem drużyn: z Krakowa Żubry, Łotry oraz Czarty; z Krynicy Diabły oraz WKS oraz z Nowego Targu Górale oraz powracające do MALH – Demony. Planowane są zmiany regulaminowe- między innymi połączenie I i II ligi, oraz rozegranie fazy play off po sezonie zasadniczym.
     Żubry przystąpią do tego sezonu z ambicjami walki o najwyższe cele w MALH. Drużyna nadal będzie prowadzona przez trenera Krzysztofa Wieczorkiewicza, co bez wątpienia da pozytywne efekty. Skład personalny krakowian nie ulegnie drastycznym zmianom –  trzon drużyny pozostaje ten sam.
     Pomimo perturbacji związanych ze zmniejszeniem ilości drużyn uczestniczących w rozgrywkach MALH oraz zmianami regulaminowymi przyszły sezon zapowiada się ciekawie. Bez wątpienia kibiców z grodu Kraka elektryzować będą pojedynki między Czartami, Łotrami i Żubrami. Patrząc na wcześniejsze spotkania tych ekip można oczekiwać sporych emocji!