Drugie miejsce Żubrów

DSC_6015Turniej hokejowy rozgrywany w czeskiej Bystřicy nad Pernštejnem okazał się udany dla Żubrów Kraków. Dzięki dobrej grze w pierwszym dniu turnieju, krakowianie zapewnili sobie awans do meczu finałowego, w którym ponieśli minimalną porażkę z Lvem Praga.

W składzie Żubrów na ten turniej wystąpiło kilku zawodników z zaprzyjaźnionych drużyn amatorskich, między innymi miejsce w bramce zajął Janusz Chruściel.

Pierwszym przeciwnikiem, z którym przyszło skrzyżować kije Żubrom, był katowicki Sokół. Było w tym meczu sporo dramaturgii, ponieważ to drużyna ze Śląska skuteczniej atakowała w pierwszych dwu tercjach, po których prowadziła 3:1. Jednak to krakowianie zdobyli kolejne trzy bramki, a ostatnią z nich, dającą wygraną na kilka sekund przed końcem gry!

DSC_4974

W drugim meczu ekipa spod Wawelu walczyła z gospodarzami turnieju, a smaku meczowi dodawał fakt, że przed rokiem to oni wygrali w finale 10:3.    Tym razem Żubry grając konsekwentnie w obronie powoli budowały przewagę na lodzie, by ostatecznie rozwiązać worek z bramkami w 2 ostatnich tercjach wygrywając finalnie 6:1.

DSC_5263

Turniejową grupę B wygrali prażanie i to oni zostali drugim finalistą. Ostatni mecz turnieju toczył się w zaciętej atmosferze, a sędziowie raz po raz nakładali kary na zawodników obu drużyn, którzy zaciekle bronili dostępu do swoich bramek. W końcu udało się krakowskiej ekipie wyjść na jednobramkowe prowadzenie i wygrać pierwszą tercję. Podobnie ułożyła się druga odsłona również wygrana przez Żubry 1:0, a więc wynik na tablicy po 34 minutach gry (mecz finałowy rozgrywany był w wymiarze 3×17 minut efektywnej gry) wynosił 2:0 Żubry. Finałowa tercja jednak okazała się szczęśliwa dla praskich Lwów, w której wyrównali, a jednocześnie szczęśliwie odparli kilka tzw. ‘setek’, które mogły przesądzić losy meczu w regulaminowym czasie gry. Zdecydowały karne, w których prażanie zwyciężyli 2:1, posyłając Żubry na ‘ulubione’ już drugie miejsce.