Koniec marzeń Żubrów

DSC_5753   Niekorzystnym rezultatem dla Żubrów zakończyło się spotkanie z AKH Unią Oświęcim Amatorami. Goście dzięki zdobyciu trzech punktów za wygraną, zostali zwycięzcami sezonu zasadniczego MALH. Dla Żubrów brak zdobyczy punktowej oznacza zajęcie ostatniego miejsca w tabeli i spadek do II ligi bez walki w barażach.

Pierwsza tercja rozpoczęła się z poślizgiem z powodów technicznych.To opóźnienie jednak nie wpłynęło w żaden sposób na styl gry obu ekip. Od początku tak goście jak i gospodarze stwarzali sporo dogodnych sytuacji bramkowych. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Jarosław Madeja, który strzałem z okolic linii niebieskiej pokonał zasłoniętego bramkarza krakowian. W siódmej minucie niecałe, trzy minuty po stracie pierwszej bramki źle wyprowadzony z tercji krążek przejął Jakub Szulc i po jego strzale, goście prowadzili już dwoma bramkami. Podrażniło to ambicje Żubrów, którzy stwarzali coraz więcej klarownych sytuacji, jednak zawsze na drodze krążka stawał dobrze interweniujący bramkarz Unitów, bądź jak przy strzale Macieja Tybuszewskiego poprzeczka.

Po przerwie na czyszczenie lodu i dyskusje w szatni, podopieczni trenera Krzysztofa Wieczorkiewicza wyszli odmienieni na drugą część spotkania. To oni właśnie w drugiej tercji przejęli inicjatywę. Co rusz bramkarz gości zmuszany był do interwencji. Tradycyjnie już najwięcej na bramkę przeciwnika uderzał Adam Lubowiecki, ale swoje okazję mieli również Grzegorz Szostak czy Bartłomiej Pilch. Jednakże na pierwszą bramkę trzeba było czekać do połowy tercji. Niestety dla gospodarzy, strzelcem tej bramki był zawodnik Unii Damian Piega, który solowym rajdem, oszukał najpierw obrońce a potem bramkarza Żubrów. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Dwadzieścia sekund później piękne plasowane podanie od Macieja Tybuszewskiego przejął Michał Sobolewski i równie dobrym i zaskakującym strzałem z okolic koła wznowień umieścił krążek między nogami interweniującego bramkarza gości. Po tych trafieniach, krakowianie dwuktrotnie w tej tercji grali w przewadze, jednak nie udało się im zdobyć kontaktowego trafienia. Gdy zabrzmiała syrena kończąca drugą część spotkania na tablicy wyników nadal widniał wynik 3:1 dla Unii.

Trzecia tercja to kolejne próby odwrócenia losów spotkania w wykonaniu Żubrów. Mimo grania niemalże przez półtorej minuty w podwójnej przewadze po żadnym strzale krakowian, krążek nie zatrzepotał w siatce. Niestety niewykorzystane przez krakowian sytuacje zgodnie ze starym porzekadłem zemściły się na Żubrach. Bramki autorstwa Łukasza Rydzonia oraz Kamila Warchała zniwelowały szansę gospodarzy na zwycięstwo do minimum. Żubry do końca meczu próbowały zdobyć bramkę jednak, wszystkie okazje spezły na niczym i mecz zakończył się wynikiem 5:1.

Wynik ów niestety oznacza dla Żubrów pożegnanie z I ligą MALH. Sytuacja ta jest tym bardziej bolesna, że do piątego miejsca gwaratnującego baraż krakowianom zabrakło jedynie jednego punktu. Na zakończenie chcielibyśmy podziękować wszystkim kibicom, którzy tłumnie stawili się na lodowisku przy ulicy Siedleckiego.

Żubry Kraków- AKH Unia Oświęcim Amatorzy 1:5(0:2,1:1,0:2)

0:1 Jarosław Madeja-Jakub Szulc (3:48)
0:2 Jakub Szulc (7:09)
0:3 Damian Piega (23:20)
1:3 Michał Sobolewski- Maciej Tybuszewski (23:40)
1:4 Łukasz Rydzoń (30:00 ?)
1:5 Kamil Warchał (43:13)