Udany start w PALH

Żubry udanie zainaugurowały swój pierwszy po kilkuletniej przerwie sezon. Odświeżone i zreaktywowane udały się na wyjazd do Nowego Targu by skrzyżować kije z miejscowymi Sokołami.

Atmosfera w szatni była raczej napięta, gdyż dla znakomitej części zawodników miało to być pierwsze starcie o ligowe punkty, a w dodatku Żubry mierzyć miały się z rywalem, który już od kilku sezonów rywalizował na taflach PALH.

Zmotywowane i ustawione raczej defensywnie, Żubry początkowo ograniczały się do działań destruktywnych poczynań przeciwnika, sporadycznie wjeżdżając w jego tercje i próbując zagrozić bramce. O ile obronna gra w tym okresie stała na przyzwoitym poziomie, o tyle w ataku ciężko było o celne strzały i dogodne sytuacje.

Na prowadzenie jako pierwsi wyszli gospodarze po precyzyjnym strzale w lewy róg bramki bardzo dobrze spisującego się Piotrka Szlachetki. Niedostatecznie pilnowany zawodnik Sokołów objechał koło bulikowe i uderzył z nadgarstka pokonując bramkarza krakowian.

Wciąż pozostawało kilka minut do zakończenia pierwszej części gry, a Żubry dążyły do wyrównania. Wysiłek przyniósł oczekiwany rezultat, gdy nieco ponad pół minuty przed gwizdkiem sygnalizującym zakończenie pierwszej połowy, Łukasz Kurek mocnym strzałem po lodzie z lewego bulika zmusił bramkarza gospodarzy do interwencji, po której guma odbiła się wprost na kij grającego na pozycji środkowego napastnika – Krzysztofa Kubasa, który z najbliższej odległości umieścił krążek w bramce wyrównując stan meczu na 1-1.

Po przerwie i zmianie stron Żubry prezentowały momentami bardzo chaotyczny hokej, nadrabiając jednak niedoskonałości ambicją i wolą walki. Sokoły miały kilka dogodnych sytuacji, ale znakomicie spisywał się bramkakarz przyjezdnych. Po okresie gry w przewadze, krążek został wprowadzony przez krakowian do tercji obronnej przeciwnika, gdzie przejął go grający na pozycji środkowego Bartłomiej Chotowicki i oddał natychmiast do obrońcy, który pociągnął z nadgarstka pokonując przysłoniętego bramkarza nowotarżan. Na tablicy wyników 2-1 dla Żubrów, które dzięki wytrwałej grze obronnej „dowiozły” korzystny rezultat do końcowej syreny, odnotowując tym samym swoje pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach PALH.