Udany weekend Żubrów

65Ekipa Żubrów Kraków wzmocniona zawodnikami z zaprzyjaźnionych drużyn (dużą część ekipy stanowiły szeregi z Czartów Kraków) wystąpiła w organizowanym na lodowisku w Skarżysku-Kamiennej II Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta. Występ krakowian można zaliczyć do bardzo udanych gdyż zwyciężyli we wszystkich meczach zdobywając tym samym główne trofeum.

W zawodach wzięły udział cztery drużyny. Oprócz Żubrów byli to gospodarze Pirates Skarżysko-Kamienna, ekipa organizatora turnieju – Samson Samsonów oraz Rola Radom. Pierwsza faza rozgrywek odbywała się w systemie ?każdy z każdym? – w niej Żubry skrzyżowały kije z drużyną z Radomia. Pojedynek ten zakończył się wyraźną wygraną krakowian, w którym zdołali strzelić przeciwnikom aż 8 goli, nie tracąc  przy tym ani jednego. Następnie Żubry stoczyły dwa pojedynki pod rząd, kolejno z Pirates i Samsonem. W pierwszym meczu krakowianie wygrali w stosunku 5:1, w drugim natomiast 6:1.

64

Dzięki ukończeniu tej fazy rozgrywek bez porażki Żubry zakwalifikowały się do finału, w którym przyszło im ponownie zmierzyć się z gospodarzami ze Skarżyska-Kamiennej. Również to spotkanie zakończyło się pozytywnie dla Żubrów – pokonali oni drużynę Pirates 4:1 i dzięki temu sięgnęły po Puchar..

Organizatorom turnieju dziękujemy za zaproszenie oraz sprawne przeprowadzenie rozgrywek, a kolegom z innych drużyn dziękujemy za uczestnictwo i wzmocnienie.

85

Wszystkim drużynom dziękujemy za walkę na lodzie  i życzymy powodzenia w dalszych hokejowych przygodach.

 

SKŁAD: Chruściel; Kozdęba-Pilch, Zeus, Kubas, Mrugała; Dudek-Kania, Kalus, Cupiał, Kostrzewa; Kwiecień, Nanke, Maikusiak