Zdecydowały błędy

1017657_623011791099776_836731472_n    Żubry Kraków nie będą mile wspominać pierwszego meczu tegorocznego sezonu  w MALH. Krakowianie przegrali z Krynickimi Diabłami w stosunku 2:5. Swój debiut w barwach Żubrów zaliczyli: Stefan Lepucki, Łukasz Szabla oraz Marcin Szewczyk.

Początek spotkania był dość otwarty. Oba zespoły miały sporo klarownych okazji strzeleckich, lecz zawsze na drodze krążka stawali dobrze dysponowani bramkarze obu ekip. Ze strony krakowian okazje na otwarcie wyniku miał między innymi Michał Sobolewski, jednak jego strzały pewnie zatrzymywał Krzysztof Maślanka. Wynik został otwarty za sprawą kapitana Diabłów, Macieja Gosztyły, który po solowym rajdzie umieścił krążek w prawym okienku bramki Żubrów. Do końca tercji rezultat pozostał niezmieniony.

Druga część meczu rozpoczęła się niekorzystnie dla krakowian. Grający w przewadze, kryniczanie zdołali przechytrzyć defensywę Żubrów i za sprawą niepilnowanego Marka Półtoraka wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Po stracie drugiej bramki gra się zaostrzyła czego wynikiem było spięcie pod bramką krakowian i obustronne wykluczenia. W 26 minucie meczu, doszło do nieporozumienia obrońców Diabłów z ich bramkarzem, co spowodowało przejęcie krążka przez Marka Korzeniowskiego i zdobycie bramki pomimo desperackiej próby interwencji bramkarza kryniczan Jana Havasa. Do remisu brakowało jednej bramki. Bliscy jej zdobycia  byli Marcin Gacek, Krzysztof Kubas oraz Adam Lubowiecki, lecz do końca tercji rezultat pozostał ten sam.

Niestety trzecia tercja nie była dobra w wykonaniu Żubrów. Do indywidualnych błędów, które zdarzały się na przestrzeni całego spotkania, doszło narastające zmęczenie, co bezwzględnie wykorzystali liczniejsi kryniczanie. Już w drugiej minucie ostatniej części spotkania sposób na pokonanie Stefana Lepuckiego znalazł Tomasz Majchrzak. Chwilę później w wyniku źle przeprowadzonej zmiany krakowian Maciej Gosztyła strzelił swoją drugą bramkę w meczu, a w 42 minucie, podczas gry w przewadze skompletował hat-trick umieszczając krążek w okienku bramki Żubrów. Nie był to jednak koniec emocji. Gdy Adam Lubowiecki odsiadywał karę za uderzanie, Maciej Tybuszewski ‘urwał się’ obrońcom Diabłów i chytrym strzałem po lodzie pokonał Krzysztofa Maślankę.

Kryniczanie zasłużenie odnieśli zwycięstwo w tym meczu. Nie popełniali oni wielu błędów, nie łapali zbyt wielu kar, natomiast potrafili wykorzystać okresy gry w przewadze oraz błędy Żubrów. Krakowianom pozostaje liczyć, że praca pod okiem trenera Krzysztofa Wieczorkiewicza pomoże przezwyciężyć przeciwności i w następnych spotkaniach wynik będzie korzystniejszy.

ŻUBRY KRAKÓW- DIABŁY KRYNICA 2:5(0:1, 1:1, 1:3)
0:1 Maciej Gosztyła- Jakub Bogdański (11:43)
0:2 Marek Półtorak- Andrzej Bielak (16:01)
1:2 Marek Korzeniowski- Adam Lubowiecki (26:04)
1:3 Tomasz Majchrzak (31:45)
1:4 Maciej Gosztyła- Sławomir Makuch, Michał Pajor (35:12)
1:5 Maciej Gosztyła- Wojciech Pajor (42:37)
2:5 Maciej Tybuszewski (43:36)