Żubry Kraków zwyciężają w turnieju na małej tafli w Proszówkach

W miejscowości Proszówki w sobotę 16.II.2019 odbył się turniej hokejowy organizowany przez GOSiR Bochnia, w którym wzięły udział 3 drużyny: Żupnik Bochnia, Winter Classic Nowy Targ oraz Żubry Kraków. Formuła zakładała rozgrywanie meczów w trybie 2×20 minut niezatrzymywanego czasu w formacie 4 zawodników w polu i bramkarz.

52087582_2271761669751550_9162647865078579200_n

Żubry rozpoczęły zmagania mierząc się z lokalną drużyną Żupnika składającą się w większości z pracowników bocheńskiej kopalni soli. Ambitnie jeżdżący gospodarze stawili mocny opór na początku spotkania, nie pozwalając bardziej doświadczonym Żubrom na wiele. Ostatecznie jednak wraz z upływem czasu okazało się, że ogranie na lodowiskach lig amatorskich pozwoliło krakowianom przejąć kontrolę i zwycięstwo w stosunku 8:2.

Po chwili przerwy Żubry stawić czoła musiały Winter Classic z Nowego Targu, drużynie, która gra w tamtejszej lidze amatorskiej, a która licznie stawiła się na turnieju (z Nowego Targu przyjechało 9 zawodników pola i bramkarz). Już na początku meczu można było stwierdzić, że oba zespoły prezentują podobny poziom, i że będzie to spotkanie wyrównane. Po szybkich dwu bramkach Żubrów, nowotarżanie odpowiedzieli również dwoma trafieniami. Następnie ponownie na prowadzenie wyszli krakowianie, by znów po chwili na tablicy wyników był remis 3:3. Pierwszą połowę zakończyła, a zarazem ustaliła wynik, bramka dla Żubrów w ostatniej sekundzie tej części spotkania. Nowotarżanie wściekle atakowali w drugiej połowie, jednak bramkarz Żubrów – Marek Syldatk w wielkim stylu wybronił wszystkie strzały.

52100100_2271761416418242_3454915042007318528_n

Żubry ponownie zmierzyły się z Winter Classic na koniec turnieju grając 2×10 minut i tam uległy w stosunku 2:5.

Jednak organizatorzy uznali, że pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami był tym, który zdecydował o ostatecznej klasyfikacji zapewniając krakowianom pierwsze miejsce.

52309232_2271761986418185_9169253915621851136_n

skład Żubrów: Syldatk, Borowicz, Kobylańska, Kubas, Kubik, Pilch, Piątek, Święch