Zwycięstwo w sparingu

hybaSobotni wieczór Żubry Kraków mogą zaliczyć do udanych. W kontrolnym sparingu z rywalem zza miedzy- Czartami Kraków, Żubry odniosły zwycięstwo 3:2. Mecz rozpoczął się parę minut po godzinie 21, a bezpośrednio przed nim obie drużyny uczciły minutą ciszy pamięć niedawno zmarłej matki trenera Krzysztofa Wieczorkiewicza.

Spotkanie stało na przyzwoitym poziomie, pomimo braku w składach kilku kluczowych graczy(w Czartach brakło między innymi Dudka i Żaka, a w Żubrach Surówki, Szostaka i Sobolewskiego). Żubry od początku kreowały sporo zagrożenia w tercji przeciwnika. Przyniosło to efekt w postaci bramki Marcina Gacka, który otrzymawszy długie podanie od Bartłomieja Pilcha popędził z krążkiem do tercji rywala i chytrym strzałem przy słupku nie dał szans bramkarzowi Czartów. W drugiej tercji swoje trafienie dołożył Krzysztof Kubas, który strącił przed bramką strzał Adama Lubowieckiego. W trzeciej odsłonie dała o sobie znać przewaga liczebna Czartów, którzy co raz częściej zmuszali do interwencji Stefana Lepuckiego. Dodatkowo już na początku tej części spotkania udało im się zdobyć pierwszą bramkę, co tylko pobudziło gospodarzy do ataków. Dwubramkowe prowadzenie dla Żubrów odzyskał Marek Korzeniowski z wybornego, poprzecznego podania Adama Lubowieckiego. Ale nie był to koniec strzelania w tym meczu, gdyż tuż przed końcowym gwizdkiem Czartom znów udało się zaliczyć trafienie, przez co emocje nie opuszczały graczy do końca spotkania. Ostatecznie jednak Żubry odniosły zwycięstwo.