Porażka w drugim meczu PALH

W sobotni wieczór 21 września Żubry wybrały się do Nowego Targu, aby na tamtejszym lodowisku zmierzyć się z miejscowymi Zbójami.

Mecz rozpoczął się po myśli przyjezdnych, którzy już na samym jego początku wyszli na prowadzenie po strzale z lewego bulika, debiutującego w PALH, Lecha Koryzny. Dalszy przebieg determinowały zmasowane ataki Zbójów i umiejętna, ale również momentami szczęśliwa gra obronna Żubrów, które raz po raz kontrowały, jak również miały swoje szanse podczas gry w przewadze. Do przerwy jednak wynik się nie zmienił.

Druga odsłona to kilka wybornych okazji dla krakowian i dobre interwencje bramkarza gospodarzy, a następnie przytłaczająca przewaga nowotarżan, którzy na nieco ponad 5 minut przed końcem doprowadzili do wyrównania, a następnie na 90 sekund przed końcową syreną wyszli na prowadzenie. Mimo manewru ze ściągnięciem bramkarza i wprowadzeniu dodatkowego napastnika Żubry nie były w stanie doprowadzić do wyrównania, przegrywając tym samym swoim drugim meczu w rozgrywkach PALH w stosunku 1:2.