Żubry jadą do Czech

          W dniach 24-25 stycznia, drużyna Żubrów Kraków weźmie udział w kolejnym już turnieju rozgrywanym w czeskiej Poličce. W ubiegłym roku krakowianom zabrakło jednej bramki do zwycięstwa w turnieju. W tym sezonie cele są równie wysokie. Za sukces będzie uważane jedynie zdobycie 1 miejsca przez Żubry.

        Turniej podzielony jest na dwie fazy. W pierwszej fazie, grupowej przeciwnikami Żubrów będą drużyna o tajemniczej nazwie KHB oraz team Horní Rožínka. Oba mecze rozegrane będą w sobotę. Po sobotnich spotkaniach zostanie ustalona tabela, która zadecyduje o przydziale do meczy o poszczególne miejsca z drużynami z drugiej grupy, które zdobyły te same miejsca w tabeli. I tak ekipy z obu grup, które zajmą 3 miejsce; zagrają o 5-6  lokatę. Ci, którzy będą drudzy w tabeli zagrają o miejsca 4-3. Zwieńczeniem turnieju będzie mecz zwycięzców grup o wygraną w całym turnieju.

       Poza Żubrami w turnieju wezmą udział jeszcze dwie polskie drużyny: Łotry Kraków oraz Sokół Katowice. Trzymamy kciuki za wszystkie polskie ekipy, liczymy, że będą one dobrze reprezentować polski hokej.