Żubry wracają do ligowych rozgrywek

DSC_6015
Po okresie posuchy meczowej dla Żubrów Kraków, w którym doszło do sporych roszad kadrowych, nadchodzi lepszy czas dla drużyny. Krakowianie zdecydowali się dołączyć do rozgrywek Podhalańskiej Amatorskiej Ligi Hokeja w sezonie 2019/2020.

 

Od czasu, gdy Małopolska Amatorska Liga Hokejowa zakończyła swoją działalność, krakowskim Żubrom przyszło mierzyć się z trudnym okresem pod względem organizacyjnym. Brak występów ligowych spowodował odpływ części zawodników do innych drużyn, w których mieli oni okazję uczestniczenia w regularnych rozgrywkach. Inni gracze natomiast po prostu zrezygnowali z treningów. Pozostał jedynie trzon drużyny, któremu udało się zmobilizować wokół siebie nowych ludzi, dzięki czemu można dziś mówić o Żubrach jako odrodzonej drużynie zdolnej do podjęcia walki w ligowych szrankach.

PALH jest ligą rozgrywaną w na lodowiskach w Białym Dunajcu oraz w Nowym Targu. Oznacza to niestety, że sympatycy Żubrów nie będą mieli okazji podziwiać swoich ulubieńców we własnej “świątyni” przy ulicy Siedleckiego, a dla zawodników oznacza to trud odbywania wszystkich meczy na wyjeździe. Ligowy sezon będzie bardzo intensywny. Do rozegrania będzie 12 meczów z 6 przeciwnikami. Zwycięzcę ligi wyłonią play-offy rozgrywane pomiędzy sześcioma najlepszymi drużynami sezonu zasadniczego. Spotkania odbywać się będą w systemie 2×15 minut zatrzymywanego czasu gry.

Na pierwszy ogień Żubrom przyjdzie się zmierzyć z drużyną Sokołów Nowy Targ. Mecz zaplanowany jest na 15 września na godzinę 21:45. Trzymajcie kciuki za Żubry i śledźcie ich profil na Facebooku- wkrótce po meczu zamieszczona zostanie relacja.